پرینت
#٢۶٨
بازدید: ١۶۵
97/10/09 يكشنبه 12:15

گرداننده سایت شرط‌ بندی آنلاین در اراک دستگیر شد

گرداننده سایت شرط‌ بندی آنلاین در اراک دستگیر شد  


خانمی که با راه‌اندازی يك سایت شرط‌ بندی آنلاين، اطلاعات حساب بانكي، سه هزار كاربر را سرقت و از حساب آنان در حدود يك ميليارد و 300 ميليون ريال برداشت كرده بود، در تحقيقات کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد. 


سرهنگ "احسان آنقی" رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي در گفت و گو با نامه امیر  گفت: از جمله ترفندهای كه مجرمان سايبري به منظور كلاهبرداري از شهروندان در فضاي مجازي اجرايي مي كنند، راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی و قماربازی آنلاین است.
وي با اشاره به عنوان مجرمانه، عضويت و فعاليت در سايت هاي قمار و شرط بندي آنلاين بر اساس ماده هاي قانوني 705 تا 711 قانون مجازات اسلامي گفت: در این سایت‌ها با وعده‌های کذب و دروغین و  پول دار شدن افراد با مهندسي اجتماعي و شگردهايي خاص در کمترین زمان اطلاعات حساب كاربران به سرقت مي رود.
این مقام انتظامی با اشاره به پرونده دستگيري يك گرداننده سايت شرط بندي آنلاين در عمليات پليس فتا استان مركزي بيان داشت : با شكايت يك شهروند اراكي در خصوص برداشت غيرمجاز از حساب بانكي اش،‌ تحقيقات كارشناسان پليس آغاز شد و در بررسي فعاليت هاي اينترنتي اين فرد، مشخص شد كه چندي قبل، اين فرد در يك سايت آنلاين شرط بندي ثبت نام كرده و بعد از آن اطلاعات حسابش به سرقت رفته است.
وي افزود: در روند تحقيقات تخصصي پليس، مشخص شد كه اين سايت شرط بندي آنلاين در سطحي گسترده در شبكه هاي اجتماعي تبليغات مي كند و بسياري از شهروندان در دام تبليغات دروغين اين سايت گرفتار شده و با ترفندي خاص، اطلاعات حساب آنها سرقت و از حساب شان به صورت غيرمجاز برداشت مي شود.
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي با اشاره به تحقيقات چندين ماهه پليس در شناسايي و دستگيري گرداننده اين سايت اينترنتي گفت: سرانجام با تكميل تحقيقات، خانمي كه اقدام به راه اندازي اين سايت شرط بندي آنلاين كرده بود، شناسايي و در عمليات پليس دستگير شد.
سرهنگ آنقي ادامه داد: با توجه به اسناد و مدراك به دست آمده، فرد دستگير شده، به سرقت اطلاعات حساب سه هزار شهروند و برداشت حدود يك ميليارد و 300 ميليون ريال از حساب بانكي آنان در سطح كشور اعتراف كرد.
اين مقام انتظامي تصريح كرد:‌ شهرونداني كه از اين طريق از آنان كلاهبرداري شده است مي توانند براي رسيدگي به پرونده خود با پليس فتا استان مركزي به شماره تلفن 0862184068 تماس بگيرند.
وی به شهروندان توصیه کرد: از عضویت و فعالیت در سایت‌های شرط‌بندی و قماربازی خودداری کرده و فریب تبلیغات اغواکننده و فریبنده این سایت‌ها را نخورند، چراکه نه‌تنها یک عمل مجرمانه و غیرقانونی را انجام داده‌اند بلکه آگاهانه به دام مجرمان سایبری پا گذاشته‌اند.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان گفت: کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با این پلیس در میان بگذارند.

SecImgSes
تمام حقوق محفوظ و متعلق به نامه امير می باشد ©
طراحی سایت و سئو توسط ضابط